Wydział Rolnictwa i Leśnictwa będzie realizował studia podyplomowe w zakresie Rolnictwa i Integrowanej produkcji roślinnej

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Studia Podyplomowe współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW)
w ramach poddziałania 2.3 „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania
„Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym i usługi
z zakresu zastępstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa będzie realizował studia podyplomowe w zakresach:

- Rolnictwo

- Integrowana produkcja roślinna

Studia podyplomowe mają na celu dokształcenie kadry doradczej w zakresie zagadnień związanych z sektorem rolnym w aspekcie jego funkcji gospodarczych i środowiskowych.

Studia podyplomowe są adresowane do osób zatrudnionych w publicznych podmiotach doradztwa rolniczego (ODR, CDR lub izbach rolniczych) oraz zatrudnionych w prywatnych firmach doradczych lub świadczących usługi doradcze w formie samozatrudnienia.

Wszystkie podmioty doradcze muszą mieć siedzibę na terenie makroregionu, składającego się z województw:

• pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w przypadku zakresu Rolnictwo (26 osób z publicznych i 6 z prywatnych jednostek);
  • kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w przypadku zakresu Integrowana produkcja roślinna Rolnictwo (33 osób z publicznych i 6 z prywatnych jednostek).

Studia podyplomowe są realizowane w ramach zamówienia ARiMR w związku z wdrażanym poddziałaniem 2.3. „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem i usługi z zakresu zastępstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zajęcia dla słuchaczy są bezpłatne, organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu.

Rejestracja kandydatów na słuchaczy studiów podyplomowych odbywa się za pomocą Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) UWM w Olsztynie na stronie https://irk.uwm.edu.pl/pl/offer/REK_23_24_SP/

Ważne:

• I termin rejestracji 10-17.04.2024

19.04.2024 – kwalifikacja na podstawie IRK oraz potwierdzenia o zatrudnieniu,    świadczeniu usług w ramach prowadzonej działalności doradczej, informacja zwrotna

• II termin rejestracji 20-25.04.2024

26.04.2024 – kwalifikacja, informacja zwrotna