OGŁOSZENIE - II Dzień Szkocki na UWM

Zaprzyjażniona Katedra Filologii Angielskiej UWM organizuje II Dzień Szkocki na UWM. Wszystkich chętnych zapraszają :)!

Zaproszenie

W ramach świętowania Święta Narodowego Szkocji proponujemy Państwu wydarzenie Szkockie Andrzejki na UWM.

miejsce: Biblioteka Główna UWM, hol wejściowy 30.11.17 od godz. 10.15

10.15 Happening poetycki w Bibliotece głównej UWM – Szkocka kultura i poezja: liryka w kratkę  Studenckie Koło Inicjatyw Anglistycznych Anglo-Cooltura Juniors, dr Halszka Leleń; Naukowe Koło Teatralne „Salve Verbum”, dr Magdalena Zaorska

11.00 Happening bajkowy w Bibliotece głównej UWM – Szkockie smuteczki w kratkę: tłumaczenie autorskie studentów KFA z Koła naukowego Hoży Translatorzy bajki "The Tear Thief" szkockiej poetki Carol Ann Duffy, dr Katarzyna Kodeniec

11.30-13.00 tańce brytyjskie w bibliotece; mgr Marta Kolczynska, Benedykt Kolczynski, M.A.

od 13.00 projekcja filmów Rob Roy i Kamień przeznaczenia w Bibliotece UWM

Tego dnia załóżmy jakiś element garderoby w kratkę – szkocką kratkę lub kratkę dowolną, ewentualnie przypnijmy serduszko w kratkę, może być to również serduszko z flagą Szkocji.

Halszka Leleń

Organizator: dr Halszka Leleń, Katedra Filologii Angielskiej UWM