Wykłady dla przyszłych studentów

Około 50 uczniów Zespołu Szkół w Lubawie uczestniczyło w dniu 05.06.2017 r. w wykładach przeprowadzonych przez pracowników Katedry Agrotechnologii, Zarządzania Produkcją Rolniczą i Agrobiznesu nt. „Technologia produkcji ziarna zbóż ozimych” (dr hab. inż. Bogdan Dubis) oraz „Technologia produkcji nasion rzepaku ozimego” (dr hab. inż. Krzysztof Jankowski). Wykłady zostały zorganizowane w ramach programu Szkoła Partnerska. Celem Programu jest rozwój zainteresowań, poszerzenie wiedzy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz wskazanie możliwości jej praktycznego wykorzystania poprzez współpracę z pracownikami naszego Wydziału. W godzinach popołudniowych młodzież szkolna uczestniczyła w zajęciach terenowych zorganizowanych przez Katedrę Gleboznawstwa i Rekultywacji Gruntów (dr hab. inż. Jan Pawluczuk).