Wydział Partnerem Targów „Twój Dom, Twój Ogród”

W dniach 24-25 marca 2018 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbyła się III edycja targów budownictwa, wyposażenia wnętrz i ogrodów pn.: „Twój Dom, Twój Ogród”. Przez dwa dni, na blisko 8 tys. m kw. powierzchni swoje produkty i usługi prezentowali producenci, dystrybutorzy materiałów budowlanych, firmy/centra ogrodnicze, pracownie projektowe, instytucje finansowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz Nasz Wydział, który występował w charakterze Partnera Targów. Jako partnerzy mieliśmy okazję prezentować na targach naszą ofertę edukacyjną na rok akademicki 2018/2019. Nasz udział w targach to efekt współpracy Wydziału z firmą rodzinną Państwa Stępkowskich „Kamienie Mazurskie”. Firma ta aktywnie wspiera kształcenie praktyczne na kierunku Gospodarowanie surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Naszą ofertę edukacyjną prezentowali na targach: dr hab. Jacek Olszewski (szef zespołu ds. promocji), Nikoleta Rogalska (studenta II roku ochrony środowiska) i Bartłomiej Porzuc (student III roku rolnictwa). Tematem przewodnim tej edycji targów był KAMIEŃ i wszystko co z nim związane w budownictwie i ogrodnictwie, stąd wykład Pana dr hab. Arkadiusza Bieńka z Katedry Gleboznawstwa i Rekultywacji Gleb.