Studencie Koło Naukowe i Biuro Karier sposobem na kontakt z Przedsiębiorcą

W piątek 13 kwietnia 2018 r. grupa 25 studentów Ochrony Środowiska II stopnia oraz członków Koła Naukowego Zarządzania Środowiskowego PROSPERO odwiedzili Przedsiębiorstwo Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wyjazd został zorganizowany wspólnie z Biurem Karier UWM w ramach projektu "Profesjonalizacja Akademickiego Biura Karier UWM w Olsztynie" Spotkaniu nadano roboczy tytuł "PGW Wody Polskie jako koordynator zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi". Grupą opiekowali się ze strony Biura Karier UWM pani Anna Piotrowska, a ze strony WKŚiR dr Wojciech Truszkowski. Pan Bogusław Pinkiewicz z Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Ekonomicznej przedstawił bieżącą działalność Przedsiębiorstwa zwracając uwagę na jego zadania, strukturę, prowadzone obecnie działania oraz zmiany zachodzące w zarządzaniu wodami w Polsce. Studenci interesowali się także możliwością zatrudnienia, płacami w RZGW oraz istnieniem programów stażowych. Na wszystkie pytania uzyskano wyczerpujące odpowiedzi.

Zgodnie z nowo wprowadzoną ustawą Prawo Wodne od 1 stycznia 2018 r. utworzono Przedsiębiorstwo Wody Polskie. Przejęło ono częściowo zadania istniejących wcześniej instytucji. Część obowiązków jest jednak nowa. Jest to więc ważny potencjalny pracodawca dla absolwentów kierunku Ochrona Środowiska i kierunków pokrewnych.

Po rozmowach w RZGW odwiedzono zabytki Głównego Miasta w Gdańsku oraz Pomnik Poległych Stoczniowców. Podziwiano panoramę gdańska z wieży Bazyliki NMP. Wizytę zakończono na plaży w Gdańsku Brzeźnie.