Bo chemia jest w nas

Z jakich metali odlano statuetkę Oscara? Czym jest chemiczna lokomotywa? Jaki wzór ma aromat różany? Wykładowcy z Katedry Chemii UWM udowadniają, że studiowanie tego kierunku może być pasjonujące. Bo chemia jest w nas.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski rozpocznie kształcenie na kierunku chemia od października tego roku. Ale już od lutego działa na portalu społecznościowym Facebook strona promująca nowy kierunek. Tu grupa wykładowców z Katedry Chemii UWM, chemicznych pasjonatów, zrywa ze schematem wkuwania wzorów i regułek. Jak w popularnej reklamie, można zakrzyknąć - precz z nudą!

O niesztampowej promocji opowiadają prowadzący stronę Chemia UWM dr inż. Agnieszka Bęś i dr inż. Kazimierz Warmiński z Katedry Chemii Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM.

Szczegóły na stronie UWM - zapraszamy!